Olympie nepřivezla ani bod, byla znát absence gólmanky i hráček

19.01.2014 07:42

Česká Lípa – Odvety zahájily futsalistky SK Olympie Rakovník v České Lípě proti domácím FC Démoni Česká Lípa a FC Betis Kadaň bez brankářky Pavlíčkové, která dostala třízápasový distanc za vyloučení v posledním zápase s Teplicemi. Do branky tak musela Joglová. První zápas s Kadaní rakovnické hráčky, vědomi si oslabení v útočné fázi, zahájily ze zajištěné obrany napadáním rozehrávky soupeře. Tato taktika přinesla úspěch v 6. minutě, kdy Brabcová vystihla kadaňskou rozehrávku a s brankářkou si mazácky poradila – 1:0. Kadaňské hráčky praktikovaly velmi tvrdou hru, na což doplatily těsně s poločasovým klaksonem, kdy počtvrté faulovaly. Nařízený devítimetrový kop Dobrevová bombou do šibenice proměnila – 2:0. Do druhé půle jakoby nastoupil v dresu Olympie jiný tým. Nesmyslně ustoupil od úspěšné taktiky, navíc v závěru zápasu přišly školácké chyby, které soupeř potrestal. Ve 26. minutě zaváhala s odkopem Hajnová – 2:1, o minutu později Brabcová, která navíc soupeřku v pokutovém území nesmyslně faulovala a z penalty Kadaň srovnala – 2:2. O další minutu později vsítil soupeř vítěznou branku, na kterou už hráčky Olympie neměly síly odpovědět – 2:3. V druhém zápase s domácím týmem už byly znát ubývající síly na straně Olympie, přesto šla ve 2. minutě do vedení po trestném kopu Dobrevové z poloviny hřiště, když českolipskou brankářku dobře rozhodily rakovnické hráčky – zejména clonící Andrová 0:1. Vyrovnání přišlo dvě minuty před koncem poločasu díky nepozornosti při rozehrávce autu domácích – 1:1. Druhý poločas byl chudý na gólové šance na obou stranách, přesto ve 22. minutě přišla chyba při bránění nejlepší českolipské hráčky, která si s Joglovou poradila – 2:1. Zbývajících osm minut Olympie marně dobývala branku České Lípy, i když šance byly. Dobrevová ale neproměnila nařízenou devítku ani trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, proto se skóre neměnilo. „Nevím, jak tyto dva zápasy hodnotit. Děvčata hrají snad hůř a hůř. Když se nehrálo na body, vyhrávalo se a futsal se mi líbil, nyní máme problém dát si přesnou přihrávku do nohy, nabízet se, překvapit soupeře a ještě děláme taktické chyby. Neumím si vysvětlit, proč z vyhraného zápasu 2:0 úplně otočíme. Pavlíčková má trest, Joglová není ještě fit a stejně musela do branky, v poli je jakoby prázdno, holky jsou vyčerpané. Hajnová si navíc v Lípě poranila ruku, Mladá dohrála s horečkou, i Dobrevová nastoupila s bolestmi. Musíme se dát do příště dohromady a zvednout se,“ okomentoval dění v klubu předseda Jaromír Štefan. Olympie: Joglová – Brabcová, Hajnová, Dobrevová – Andrová, Virglerová, Mladá.