Vysoká prohra s SK Kladnem

12.01.2014 08:05

Kladno – K posledním dvěma zápasům první poloviny soutěže zajely ženy SK Olympie Rakovník do Kladna, kde je čekal zápas s druhým SK Kladno a předposledním FC Balticflora Teplice. S domácím týmem sehrály hráčky Olympie důstojnou úlohu jen v prvním poločase. I když měl soupeř převahu, žádnou tutovou šanci si nevytvořil, navíc skvěle chytala Pavlíčková. Ve hře dopředu ale byla hra Olympie bezzubá. Hned po přestávce přišlo něco, co nelze nazvat jinak než zkratem. Během prvních dvou minut Olympie inkasovala dvě branky. Hra se rozpadla, nic nefungovalo a tak se nelze divit, že inkasovala další 3 góly a to Pavlíčková ještě spoustu kladenských šancí zlikvidovala. Celkově to byla jasná prohra 0:5. Druhý zápas s Teplicemi přinesl velké drama se šťastným koncem. Rakovnický tým pokračoval v matném výkonu a jen díky skvělé Pavlíčkové odehrál poločas bez obdržené branky. Ve druhém se Olympie přeci jen dopředu více osmělila, ale ve 22. minutě přišla chyba v rozehrávce a následoval faul Pavlíčkové, která byla poslední hráčkou. Za zmaření brankové příležitosti uviděla červenou kartu. Dvouminutovou přesilovku Olympie téměř ubránila, ale v poslední vteřině inkasovala – 0:1. Vyloučení Pavlíčkové ale celý tým semklo a snaha po vyrovnání vedla k akci, na jejímž konci byla v 27. minutě gólová střela Dobrevové po přesném výhozu Joglové, která nahradila v brance Pavlíčkovou – 1:1. Navíc minutu před koncem se opět prosadila Dobrevová, kterou vysunula Hajnová – 2:1. Vedení pak Olympie bezpečně ubránila. „V obou zápasech se hráčkám v poli vůbec nedařilo. Chyběl pohyb, přesná přihrávka i střelba a toho v prvním zápase zkušený kladenský tým využil. Nazval bych to tragédií. Takhle hrozně jsem holky hrát ještě neviděl. Vítězství ve druhém zápase bylo jednoznačně vybojované. A za tu bojovnost bych holky pochválil,“ zhodnotil zápasy napůl spokojený předseda klubu Jaromír Štefan. Olympie: Pavlíčková – Brabcová, Hajnová, Dobrevová, Bešíková – Joglová, Andrová, Virglerová, Mladá.